PolskieMalzenstwo.org

Randki z polskimi dziewczynami czyli randka w ciemno?

Na życzenie naszej męskiej widowni, przedstawiamy kolekcję oryginalnych i mniej oryginalnych wskazówek i porad na temat: Jak umówić się na randkę z polską dziewczyną lub kobietą? Większość pomysłów została zaczerpnięta z naszych osobistych doświadczeń; część została dodana przez naszych Czytelników. Postaramy się aktualizować listę na bierząco - prosimy o przesyłanie nam swoich pomysłów!

UWAGA: Nie wszystkie informacje na temat randki z polską dziewczyną są sprawdzone i nie odpowiadamy za żadne potencjalne nieporozumienia!)

0. Nie umawiaj się na randki z więcej niż jedną dziewczyną. Takie podejście zostanie szybko wykrytę i każda szanująca się dziewczyna nie puści ci tego płazem.

1. Polskie dziewczyny lubią mężczyzn pewnych siebie, ale też nie zadufanych w sobie. Tak więc faceci typu 'fura, skóra i komóra' nie są już na topie - tym bardziej, że większość ludzi posiada już komórkę i skórkę :).

2. Nie samym chlebem żyje człowiek - dziewczyna wymaga nie tylko zaproszenia na lunch czy kolację; wspólne poczytanie książki lub jazda na rowerze sprawią jej co najmniej porównywalną przyjemność.

Randka w Polsce

3. Nie wstydź się swojej dziewczyny przed swoimi kolegami. Ona to wyczuje szybciej niż się tego możesz spodziewać i długo o tym nie zapomni.

4. Zawsze stawiaj na kompromis. Daleko nie zajdziesz upierając się tylko przy swoim, zwłaszcza gdy Twoja partnerka jest równie uparta jak Ty. Szczera rozmowa jest w stanie uczynić cuda, a jej umiejętność pozwoli Wam przezwyciężyć najtrudniejsze chwile.

5. Polki z reguły nie lubią przechwalania się np. w 'amerykańskim stylu' gdzie liczy się to ile ktoś (powie) że ma. Zawsze lepiej być subtelnym, bo i tak prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Nie ma nic gorszego niż przerost formy (czyli zbytnie chwalenie się) nad treścią (gdy okazuje się, że wszytko było jedynie w głowie z bujną wyobraźnią).

6. Nie daj się dwa razy prosić o sprawienie przyjemności. Chodzi tu o drobne rzeczy jak kupienie kwiatków lub zaproszenie na rodzinny obiad. Zasada jest prosta: Kto szybko daje, dwa razy daje. Twoja męska intuicja powinna Ci podpowiedzieć kiedy wykorzystać odpowiedni moment na psychiczne zadowolenie swojej partnerki. A pójście na niedzielny obiad do teściowej będzie Ci policzone jako dodatkowy bonus.

7. Pomagaj w przygotowywaniu posiłków. Jeśli mieszkasz ze swoją wybranką pod jednym dachem, znajdź od czasu do czasu chwilę by przygotować i wspólnie zjeść domowy posiłek. Najlepszym dniem są sobota lub niedziela gdy oboje możecie się zrelaksować po całotygodniowej pracy.

8. Pozwól sobie i jej na odrobinę szaleństwa. Nie ma nic gorszego od wpadania w rutynę. Wykorzystaj ładny dzień, wyjdź na spacer. Zabierz ją na rolki lub na wycieczkę w teren. Takich momentów się nie zapomina i w trudnych momentach wspomnienie o nich jest często jedynym ratunkiem w ratowaniu związku.

9. W czasie wyjazdów nie zapominaj zabrać aparatu fotograficznego lub kamery! Nie spodziewaj się, że dziewczyna zadba o takie techniczne sprawy. W przeciwnym razie nawet najlepiej zapowiadające się wakacje szybko przemienią się w codzienny koszmar, zaczynany od słów: 'A nie mówiłam, żebyś zabrał tę kamerę!'.

10. Pamiętaj, że żyjemy w XXI wieku i że Polki też potrafią prowadzić samochód. Nie bądź samolubem i zaufaj swojej partnerce. Nawet jeśli zarysuje ona Twoje dopieszczone cacko, wybacz jej, bo na pewno nie zrobiła ona tego umyślnie.

11. Randka to nie tylko sposób spędzenia wolnego czasu, ale jest to również forma pozbywania się własnych kompleksów. Nie wstydź się rozmawiać ze swoją partnerką o rzeczach, które cię martwią lub z którymi źle się czujesz. To na pewno pomoże rozładować atmosferę i przyczyni się do budowania trwałej więzi, której będziecie z pewnością potrzebować na dłuższą metę ;).

12. Nie sprowadzaj wszystkiego do seksu. Na wszystko przyjdzie czas, na to również. Jeżeli dziewczyna lub kobieta z którą się umawiasz nie jest (jeszcze) zainteresowana takimi sprawami, uszanuj to i pozwól jej oraz sobie dojrzeć do odpowiedniego momentu. Na pewno nie pożałujesz.

13. Nigdy nie zapominaj o jej urodzinach lub imieninach (nie wspominając dnia Walentynki). Nawet jeśli twoja dziewczyna powie, że '...nic takiego się nie stało', nie omieszka Ci ona tego wypomnieć przy najbliższej sposobności ('...a na sport w telewizji nigdy się nie spóźnisz').

14. Nie przechwalaj się zbytnio swoimi 'możliwościami', bo jak przyjdzie pora na to by się wykazać możesz szybko stracić jej zaufanie i ciężko zapracowane dobre zdanie o Tobie jeśli okaże się, że się tylko przechwalałeś.

15. Nie przesiaduj całymi dniami (w weekendy) oraz nocami (w dni 'robocze') przed telewizorem lub komputerem. Takie chodzenie na łatwiznę nie tylko może podkopywać Wasz związek, ale również może przynieść nieporządaną nudę i rutynę (i to we wszystkim co robisz ').

16. Nie udawaj, że znasz się na modzie. Nie zawsze coś co wygląda 'cool' jest modne lub wygodne. Kobiety też mają prawo czuć się swobodnie w tym co noszą na sobie.

17. Gdy jesteś na randce ze swoją dziewczyną, nie oglądaj się za innymi. Polki nie lubią (i słusznie!) dzielić się swoim mężczyzną i powinieneś zawsze mieć to na względzie. Poza tym pomyśl sobie - jak tu nie kochać i szanować dziewczyny, która chce być tylko moją wybranką? Nie patrz na modę, która 'zezwala' na chodzenie na randki z wieloma partnerami. Ta moda przeminie tak samo szybko jak najkrótsza pora roku.

18. Nie wyśmiewaj się z członków rodziny swojej kobiety. Nawet jeśli ona w danym momencie potraktuje to z przymrużeniem oka, jest wielce prawdopodobne, iż Twoje docinki pozostaną w jej sercu.

19. Jeśli zdecydowałeś, że kupisz jej zwierzątko na urodziny, nie pozwól by tylko ona musiała się nim zajmować. Przyjemność z takiego prezentu będzie o wiele większa jeśli będziecie to robić razem.

20. 'A kiedy ostatnio zmieniałeś skarpetki?' - chociaż to pytanie może powodować wrodzony lęk u każdego mężczyzny, nie jest on (ten mężczyzna) w żadnym wypadku bez winy. Zadbaj o swój wygląd i higienę osobistą, bo Twoja dziewczyna, narzeczona, a nawet żona nie lubią odgrywać roli Twojej matki. Jest to chyba jedyny aspect życia, w którym przesada nie wydaję się być nieporządana.

21. Jeśli Twoja dziewczyna nie zna jeszcze dobrze języka kraju w którym przyszło Wam mieszkać, nie wyśmiewaj się z niej. Staraj się raczej być dobrym nauczycielem, który nie tylko gani, ale także umie spokojnie wytłumaczyć. Jakbyś się czuł gdyby osoba płci żeńskiej zaczęła zauważać poważne lub mniej poważne niedobory Twojej natury?

22. Pamiętasz jeszcze co to takiego 'kwiatek'? Jeśli nie, lepiej szybko odśwież swą pamięć, bo każda dziewczyna z pewnością to doceni. Nie znaczy to, że na każdej randce masz przychodzić z bukietem, ale od czasu do czasu będzie miło.

23. Nie każda udana randka musi się kończyć 'francuskim pocałunkiem'. Jeśli dopiero poznałeś dziewczynę, daj jej czas na poznanie Ciebie także od tej mniej fizycznej strony.

24. Gdy oglądasz telewizję lub słuchasz muzyki, miej na względzie także swoją partnerkę. Zrozum, że druga osoba nie musi mieć koniecznie takiego samego gustu jak Ty - nawet gdy Cię ona bardzo kocha.

25. Będąc w towarzystwie znajomych Twojej dziewczyny, zawsze postaraj się być kulturalnym. Nigdy do końca nie wiesz z kim tak naprawdę masz do czynienia, a opinie jej znajomych często liczą się bardziej niż zdanie najbliższej rodziny.

26. Będąc w towarzystwie członków rodziny, nie rozmawiaj o polityce ani o religii. Takie tematy zawsze wywołują kość niezgody tym bardziej, że nie musisz być świadomy osobistych poglądów Twoich rozmówców. Lepiej się skupić na tematach: pogody, niedawno obejrzanego filmu, sportu, lub nawet... seksu.

27. Nie samą zabawą żyje człowkiek. Polki - choć lubią się bawić - potrafią również myśleć racjonalnie i nie każdy weekend mają ochotę spędzić na dyskotece lub na nudnym filmie w kinie. Nasza rada - poświęć się również swojemu hobby, które (w najlepszym przypadku) byłoby nie związane z typową zabawą, lecz na przykład skupiałoby się na rozwijaniu swoich umiejętności biznesowych, kulinarnych, lub sportowych. Twoja dziewczyna na pewno to zauważy i z większym prawdopodobieństwem ujrzy w Tobie materiał na męża (jeśli oczywiście taki byłby Twój cel ;).

28. Gdy się pokłócisz ze swoją dziewczyną, bądź mężczyzną i przeproś pierwszy. Wina z reguły leży po obydwu stronach, ale zawsze któraś ze stron musi pójść na kompromis (chociaż najlepiej gdy obie strony idą na kompromis). Dlaczego to właśnie Ty masz ustąpić? Hmm, może dlatego, że ze statystyk wynika, iż czym związek starszy, to właśnie mężczyzna ma więcej na sumieniu, więc kobieta będzie i tak musiała się wtedy wykazywać większą cierpliwością i wyrozumiałością by wybaczyć facetowi. Ty możesz się więc wykazać właśnie teraz ;).

29. Jeśli jesteś lub chcesz być na poważnie w związku z dziewczyną, na której Ci zależy, nie myśl nawet o czymś takim jak 'wakacje w samotności dla całkowitego zrelaksowania się'. Było już wiele par, które pozwoliły sobie na takie ?samotne? wakacje - i duża część spośród nich na zawsze się rozstała. Taka możliwość istnieje jedynie wtedy, gdy oboje jesteście przekonani, że całkowicie możecie sobie zaufać (choć tak naprawdę kto tak nie twierdził ? '-). Z drugiej strony pomyśl sobie, że w czasie wspólnych wakacji macie okazję jeszcze lepiej się poznać i nauczyć przezwyciężać trudne chwile (a takich trudnych chwil będzie w Waszym wspólnym życiu jeszcze wiele).

30. Randki randkami, ale żyć trzeba (niestety) według zasad racjonalnych. Lepiej spodziewać się mniej po swoim partnerze niż wyolbrzymiać wszystkie jego lub jej pozytywne cechy po to, by się później (mniej?) rozczarować. Nikt nie jest idealny, więc konsekwentnie żaden związek nie jest i nie będzie idealny. Ale po to dano nam umysł, by się nim móc inteligentnie posługiwać i tak balansować naszymi codziennymi emocjami, radościami i problemami, by nasz związek z każdym dniem stawał się coraz trwalszy.