PolskieMalzenstwo.org

Kobiety - Polki

Polki są inne niż kobiety z krajów zachodnich z powodu historycznej, kulturowej i politycznej sytuacji jaka istniała w Polsce. Polska kobieta zawsze była stawiana na piedestale. Ceniono ją jako gospodynię, matkę i żonę. Zawsze była podstawą dla swojej rodziny, opiekując sie nie tylko dziećmi i mężem, ale również bardzo często pracując jednocześnie poza domem.

Polska kobieta

Ponieważ polskie społeczeństwo przywiązuje dużą wagę do wychowywania dzieci, kobiety-Polki mają obowiązek wychowywnia dzieci i troszczenia się o całą rodzine. One to właśnie wstają wcześnie rano, przygotowują śniadanie i odprawiają dzieci do szkoły. Wiele polskich kobiet to gospodynie domowe. Mają one wystarczająco dużo energii i czasu żeby opiekować się dziećmi, bawić się z nimi i pilnować by miały wszystko czego potrzebują. Niektóre Polki pracują dodatkowo poza domem. W takiej sytuacji, małe dzieci znajdują się albo w przedszkolu albo też są pod opieką babci lub cioci kiedy matka jest w pracy.

Polskie kobiety wiedzą w jaki sposób troszczyć się o swoich mężów tak jak wiedzą w jaki sposób troszczyć się o swoje dzieci. Prawdę mówiąc, kobiety pracują podwójnie kiedy ich mężowie mają tylko jedną pracę. Większość kobiet znajdując zajęcie poza domem, pracuje glównie w szkolnictwie lub też w dziedzinie medycznej. Mimo, iż praca poza domem jest wymagająca, polskie kobiety poświecają 100% wysiłku żeby wystarczjąco zadbać o swoją rodzine. Jak tylko przychodzą do domu po pracy, zaczynają się dla nich inne obowiązki takie jak sprzątanie, gotowanie, zmywanie i pranie. Kobiety pracują ciężko, by ich mężowie mogli się cieszyć atmosferą zadbanego domu. Polskie kobiety z dumą stawiają na stole pyszny posiłek i pozwalają swoim mężom zrelaksować się w domowych pieleszach.

Oprócz troszczenia się o apetyty swoich domowników, polskie kobiety wiedzą jak być oszczędne i ekonomiczne w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Możecie być pewni że nie zmarnują niczego co się może przydać, chyba że cała rodzina będzie innego zdania. Ponadto, bardzo często Polki wiedzą w jaki sposób naprawić popsute rzeczy takie jak na przykład dziury w ścianie, rozbite okna, cieknące krany, itd., ale jeszcze bardziej docenią jak mężczyzna będzie potrafił się tym zająć.

W Polsce Polki wychodzą za mąż przeciętnie w wieku lat 22-26, natomiast mężczyźni w wieku lat 26-30. W starszym wieku mężyczyźni są częściej żonaci niż kobiety. Rozwód nie jest tak powszechny w Polsce jak w innych krajach post-komunistycznych, na przykład Rosji. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest prawdopodobnie fakt, że Polska jest krajem katolickim, gdzie ponad 90% ludzi to wyznawcy katolicyzmu. Katolicyzm zabrania brania rozwodów. Z drugiej strony, nawet przy tak niskim poziomie rozwodów, więcej kobiet niż mężczyzn jest rozwiedzionych. Jest to głównie spowodowane tym, że Polki bardzo niechętnie wychodzą za mąż po raz drugi. W trakcie rozwodu kobiecie najczęściej przydziela się opiekę nad dziećmi. W 1991 roku tylko kobietom przyznawano opiekę nad dziećmi poniżej 18 lat. Jako żony, polskie kobiety są bardzo wierne i poświęcają całe swoje życie dla drugiej osoby. Jeśli ich zaufanie zostanie złamane, nie łatwo im ponownie zaufać komuś innemu. Z powodu rodzinnego i katolickiego wychowania, uczy się je być wierną tylko jednemu meżczyźnie.

Polska kobieta

Polskie kobiety zawsze miały jednakowy dostęp do nauki; w obecnych czasach Polki mają statystycznie wyższy poziom wykształcenia niż polscy mężczyźni. Polska, podobnie jak reszta krajów z bloku wschodniego, oferowała kobietom więcej możliwości do zdobycia wykształcenia i poźniejszej kariery niż większośc krajów zachodniej Europy. Wiele zawodów, jak szkolnictwo wyższe, inżynieria, lub architektura zatrudniało większy procent kobiet niż na Zachodzie. W 1980 roku ponad 60 procent kobiet studiowało na kieruku medycyny. W wielu domach w latach 1980-tych kobiety często zarabiały więcej niż mężczyźni. Jednakże system socjalistyczny nie pozwalał im zajmować wysokich stanowisk w dziedzinach ekonomii i polityki. Koniec rządów komunistycznych zapoczątkował nową debatę o roli kobiet w polskim społeczeństwie. Po roku 1989, większość Polaków zdecydowanie popierała powrót kobiet do opieki nad domem, ponieważ komunizm zmusił kobiety do pracy poza domem osłabiając w ten sposób więzy rodzinne w polskich domach.

Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć na temat Polek albo poznać Polki na randkę, do małżeństwa, lub chciałbyś zatrudnić polskie kobiety do pracy, odwiedź stronę Polki.com, nowoczesny i przyjazny portal dla polskich kobiet, mężczyzn, oraz pracodawców.