PolskieMalzenstwo.org

Jak zareklamować siebie na scenie randkowej bez pójścia na kompromis ze swoimi wartościami?

Kiedy ludzie mówią słowo “marketing”, zwykle przychodzą na myśl negatywne rzeczy. Zaczynamy myśleć o ludziach biznesu w marynarkach, kierownikach reklamowych zachwalających produkty, pomysły, itp. w biurowcach poza zasięgiem zwyczajnych ludzi, manipulujących nami nawet wbrew naszej woli. Toteż gdy pojawia się sugestia by zareklamować siebie samą w celu zaprezentowania się na randce, jest ona zwykle odebrana bardzo negatywnie. Nie chcemy manipulować innymi tak jak robią to fachowcy marketingowi, pragniemy być uczciwymi ludźmi, ukazującymi się w prawdzie, i mamy nadzieję, że nasz mężczyzna będzie nas akceptował i kochał tak po prostu.

Strategia na randkę

Prawdą jest jednak, że nie jesteśmy dokładnie tą samą osobą w każdej sekundzie dnia. Gdy budzimy się o czwartej rano z bólem głowy zachowujemy się inaczej niż kiedy jesteśmy wystrojeni przed spotkaniem z dyrektorem naszego zakładu. Wyglądamy inaczej, czujemy się inaczej i zachowujemy się inaczej w takich sytuacjach, jak i wielu innych! Nie znaczy to wcale, że jesteśmy obłudnikami, albo osobami i zmiennym charakterze, ale nie ma człowieka na świecie, który zawsze zachowywałby się tak samo i wyglądał tak samo przez cały czas.

Wiec dlaczego nie przedstawić siebie z jak najlepszej strony na scenie randkowej? On może cię poznać tak samo z najlepszej strony jak i każdej innej. Nie sądzisz, że on robi dokładnie to samo? Jeżeli on założy dresy i koszulkę na ramiączkach do cztero-gwiazdkowej restauracji na pierwszą randkę z tobą, prawdopodobnie uciekniesz z budynku. To właśnie jest marketing, ponieważ możesz być pewna, że prędzej czy później zobaczysz te niedbałe ciuchy. I nie będziesz z tego powodu myślała o nim nic najgorszego, tak samo jak on nie będzie o tobie, gdy po roku znajomości założysz tę okropnie wygodną flanelową piżamę. Tak samo wygląda to w dziedzinie zachowania – dlaczego nie pokazać się z najlepszej strony podczas wychodzenia na randki? Tak, kiedyś on zobaczy ciebie w złym humorze, ale nie musi to być na pierwszej randce.

Niemniej jednak, odkładając na bok wygląd i zachowanie, jednej rzeczy której nie powinnaś robić, to przedstawić siebie w całkowicie innym świetle niż jesteś, tylko po to, by zadowolić tego mężczyznę. Nie tylko jest to nieetyczne, ale w rzeczywistości albo ty będziesz musiała do kończa życia kontynuować tę grę (zakładając że wylądujecie razem), albo będziesz musiała mu powiedzieć, że go zwiodłaś. Żadne z tych rozwiązań nie jest dobre. Więc na przykład, jeśli myślisz że on będzie bardziej cię lubił jeśli mu powiesz że nie będziesz chciała mieć dzieci, ale w rzeczywistości ty chcesz pięcioro, nawet nie myśl o mówieniu czegoś takiego! Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, lub będziesz skazana na życie bez czegoś czego pragniesz.

W podsumowaniu, pięknie się ubierz, ale pod strojnym ubiorem, atrakcyjnym makijażem i uroczym uśmiechem powinnaś być prawdziwa ty – z twoimi przekonaniami, myślami, i uczuciami. To jest najlepszy przepis na sukces i na udany wieczór.