PolskieMalzenstwo.org

Kobieta na randce z Amerykaninem: co warto wiedzieć

Pod wieloma względami Amerykanie są podobni do Polaków czy też mężczyzn z innych krajów. Są oni zainteresowani kobietami, które będą ich darzyły szacunkiem, będą brały pod uwagę ich potrzeby, będą chciały urządzić dom przytulny dla nich jak również dla ich rodziny i przyjaciół, oraz będą dobrymi matkami dla ich dzieci. Niemniej jednak istnieją znaczne różnice o których warto wiedzieć - szczególnie jeśli nie jesteś zaznajomiona z kulturą amerykańską.

Randka Amerykanin

Po pierwsze, pamiętaj, że on prawdopodobnie nie jest przyzwyczajony do wychodzenia na randki z kobietami nie z jego kraju. Znaczy to, że on prawdopodobnie nie jest przyzwyczajony do kobiet tak tradycjonalistycznych jak jesteś Ty. Może to być dobre dla niego lub nie, bez wątpienia jednak zajmie mu to trochę czasu by się do tego przyzwyczaić. Na przykład, może mu się wydawać dziwne, że dla Ciebie ważnym jest dzielenie tej samej religii, gdyż w Ameryce pobiera się wielu ludzi o różnych religiach. Powodem jego zdezorientowania może też być fakt, że Ty jesteś gotowa podjąć się domowych zajęć które wydawały mu się jego odpowiedzialnością, biorąc pod uwagę różnice klimatyczne. Nie znaczy to, że będzie mu z tym źle, ale będzie czymś nowym. Więc jest ważne byś nie wpadała w złość, gdy on będzie zaskoczony jak ważne dla Ciebie są tradycje.

Z drugiej strony, on może się spodziewać że jesteś o wiele większą tradycjonalistką niż jesteś w rzeczywistości! Mimo wszystko, Polska weszła w 21-szy wiek razem ze Stanami Zjednoczonymi. Dzisiejsze polskie kobiety szukają rodziny i kariery; chcą mieć dzieci i oczywiście chcą podtrzymywać zwyczaje i tradycje, lecz również doskonale wiedzą o tym że są ludźmi wartymi szacunku i własnych praw, i nie tylko za to jak sprzątają dom lub wychowują dzieci. Jest to możliwe, że Twój nowy amerykański kawaler o tym jeszcze nie wie; może on liczył na znalezienie bardzo staroświeckiej, prawie 18-sto wiecznej polskiej kobiety którą będzie mógł kontrolować i która będzie mu podporządkowana. W takiej sytuacji, jeżeli nie zamierzasz być osobą podrzędną przez całe życie, powinnać szybko zakończyć tę znajomość! Jest wystarczająco wielu Amerykanów, którzy rozumieją różnicę pomiędzy dobrowolnym dostosowaniem a służalczą uległością.

Warto pamiętać, że amerykańscy mężczyźni są przez całe życie przesączani reklamami i wizerunkami kobiet w telewizji, w gazetach, grach video oraz filmach. Nie znaczy to że mężczyźni w innych kraja nie są pod podobnym wpływem, lecz w Stanach Zjednoczonych wydaje się to nasilone. Tak więc szczególnie zwracaj uwagę czy czujesz się jakbyś musiała dorównywać gloryfikowanym sztucznym wizerunkom gwiazd filmowych lub wirtualnym postaciom animowanym, czego niektórzy Amerykanie spodziewają się od swoich dziewczyn i żon!

Na koniec, nie zapominaj, że w Stanach Zjednoczonych większość ludzi obnosi się z dumą ze swojego pochodzenia, które nie jest amerykańskie, a raczej wywodzi się od ich przodków. Wielu Amerykanów ma dziadków lub pradziadków pochodzących z innych narodowości i są oni bardzo dumni ze swojej korzennej kultury. Toteż Twój nowy chłopak może być Amerykaninem, ale może też szczególniej być Amerykaninem włoskiego pochodzenia. Warto to wiedzieć by okazać szacunek jego kulturze tak jak spodziewasz się szacunku od niego dla Twojej kultury.