PolskieMalzenstwo.org

Tak, Polki są dobrymi żonami i matkami

Świat jest pełen kobiet, albo chociaż w połowie pełen, w wyniku tego, iż na początku czasów mądry Stwórca zdecydował o podziale ludzkości pół-na-pół na mężczyzn i kobiety. Około dwadzieścia milionów z nich, co jest raczej niewielką liczbą, mieszka w Polsce, mało znanym kraju we wschodniej Europie. Czy są one w jakikolwiek sposób wyjątkowe? Oczywiście, tak przynajmniej twierdzą Polacy i ci którzy są wtajemniczeni. Uważają oni, że Polki są pod wieloma względami wyjątkowo cudownymi żonami i matkami.

Matki i żony

Nie brak jest piękności na polskich ziemiach i kiedy w grę wchodzi założenie szczęśliwej rodziny, atrakcyjna nie tylko pod względem aparycji kobieta niewątpliwie jest jednym ze składników równania i atutem swego męża, chociaż inne aspekty też mają znaczną wartość. Tak więc za piękną polską tradycję uważane są Polki poświęcające się domowi, wychowywaniu dzieci, troszczeniu się o męża i rodzinę, przyrządzaniu smacznych i zdrowych potraw oraz tworzeniu szczęścia ogniska domowego - poprzez oddawanie się wszystkim najdrobniejszym codziennym obowiązkom.

Tradycja ta bierze się stąd, iż polska żona wychodzi z siebie, aby uszczęśliwić swojego męża, jeśli nie w jakikolwiek inny sposób, to chociażby poprzez przygotowanie najlepszych potraw pod słońcem. Nie darmo polskie przysłowie głosi: "Poprzez żołądek do serca", co zresztą w wielu przypadkach jest prawdą. Tak więc polskie żony godzinami krzątają się po kuchni gotując słynne polskie zupy uwieńczone solidnych kotletem schabowym - wyborowym daniem nie tylko dla Polaków. Po jednej takiej kulinarnej próbce każdy obcokrajowiec zostaje nieodwracalnie usidlony!

Większość Polek, jeśli mają wybór, chętnie obiera opcję pozostania w domu z dziećmi, osobiście zapewniając im staranne wychowanie i troskliwą opiekę zamiast oddawania swoich pociech do żłobków czy przedszkoli. W kwestii wychowywania dzieci, wiele polskich kobiet uważa to za konieczne, aby poświęcić parę lat na odchowanie bobasów zanim decydują się na kontynuowanie kariery zawodowej. Dzieci są uważane za ważny składnik rodziny, toteż nic dziwnego, że polskie matki w pełni to rozumieją i traktują trud wychowywania bardzo poważnie.

Z drugiej strony we współczesnych rodzinach Polki są wyemancypowane i bez oporów dokładają swoich starań do powiększenia budżetu rodzinnego. Dzisiejsze polskie dziewczyny posiadają edukację równie dobrą jak płeć przeciwna i uzyskują zarobki porównywalne z dochodami ich mężów, co jest konieczne jeśli rodzina zamierza osiągnąć komfort posiadania własnego domu. Jedna pensją nie jest wystarczająca, toteż żona będąca w stanie wykazać się dochodem niewątpliwie pomaga w tworzeniu szczęśliwej rodziny.

Długa tradycja oparta na religijnych światopoglądach również wpływa na zachowanie licznych Polek. Małżeńska wierność nadal cieszy się uznaniem i dosyć wysokim rankigiem, a rozwody, chociaż nie rzadkie, w wielu kręgach wciąż nie są mile widziane. Moralność promowana przez Kościół katolicki wpajana jest od dziecka jako jedna z podstawowych wartości biblijnych. Rodzina stanowi podstawę katolickiej społeczności, a kobieta odgrywa w tym kontekscie rolę główną. Większość Polaków przywiązuje wielką wagę do wartości religijnych i kobiety nie stanowią pod tym względem wyjątku.

Mimo katolickiego wychowania, polskie dziewczyny nie wydają się być nadmiernie uduchownione czy oddające się jedynie aspektom życia duchowego. Wprost przeciwnie, Polki lubią relaks, mają wrodzoną kłonność do śmiechu i uciechy z życia, co prawia, że odbierane są jako osoby radosne i bezkonfliktowe. Ponieważ są one oddane nie tylko swoim dzieciom ale i mężowi i sprawom rodziny, małżeństwo z Polką w większości przypadków może być jedynie udane dla mężczyzny, który docenia wcześniej wymienione cechy.

Prawie wszystkie dziewczynki od dziecka przygotowywane są do roli matek i żon poprzez kobiece stroje, zabawę lalkami, zabawy w dom, gotowanie, etc. Nic dziwnego, że po uzyskaniu pełnoletności, wiele z nich wybiera kobiecy zawód, jak na przykład pielęgniarstwo, nauczycielstwo, itp. Dla większości Polek nie ma też większych problemów w obraniu roli żony i matki, aby osiągnąć punk kulminacyjny życia odzwierciedlony w stworzeniu szczęśliwej rodziny.

Polki, które jednak mają w sobie coś unikatowego, wydają się być w stanie z wrodzoną łatwością i bardzo pomyślnymi resultatami połączyć tradycyjną rolę kobiety ze współczesnym stylem życia. Taka kombinacja może tylko zaowocować wspaniałymi i długotrwałymi związkami, jeśli umiejętnie zastosowana przez zaradną panią domu.