PolskieMalzenstwo.org

Jaka jest różnica między Polkami a Rosjankami?

W historii dziejów wraz z postępem podziału granic, odrębne stawały się kultury wewnątrz każdego z państw. Skupiając się na płci pięknej dostrzec można pewne zróżnicowanie, począwszy od religii, poglądów, a skończywszy na tradycjach. Nie trzeba szukać daleko, żeby zobaczyć choćby niewielką różnicę. Trzeba by sięgnąć nieco na wschód - do Rosji. Wszystkie na całym świecie jesteśmy kobietami - to jedyna nierozerwalnie łącząca rzecz, czyli krócej ujmując - solidaryzacja jajników.

Idealnie byłoby zastać w każdym zakątku świata model kobiety sukcesu, kobiety zadbanej, uczesanej, w czyściutkim wnętrzu, ze szczęśliwymi dziećmi, która twierdzi, że świetnie sobie radzi, prowadząc dom i pracując zawodowo. To tylko wyimaginowany zarys oddalonego tła na obrazie szarej rzeczywistości.

Polki i Rosjanki

Każda kobieta chciałaby być niezależna. Chociaż trudne do osiągnięcia jest to, o czym wyżej wspomniałam, jednak kobiety zaradnie komponują wszystkie elementy swoich działań w skrupulatną całość.

Wśród Polek właśnie widzę rzesze fantastycznie silnych kobiet, które to z wielkim zaangażowaniem brną do wyznaczonego celu. Możliwe, że to proces długotrwały i osiągany dopiero w okresie emerytalnym. Uważam jednak, że moralne długoterminowe środki zdobycia celu są niejako wypełnieniem życia. Ogólnie rzecz biorąc polskie dziewczyny mają wszelkie predyspozycje do robienia kariery na forum publicznym, jak też silne spełnianie misji na froncie domowym.

Stąd Polki wybiły się na piedestały. Wspomnę choćby o Wisławie Szymborskiej, która swoją poezją ujęła dusze nie tylko Polaków. Kolejna kobieta, która z "kury domowej" sięgnęła po nagrodę Nobla, to Maria Curie-Skłodowska. Jako autorytet, nie noblistkę, możnaby postawić Królową Jadwigę, która swym postępowaniem pokazała dobroć Polek.

Rosjanki natomiast swoją sławę zdobywają w nieco inny sposób. Na terenie Rosji rzadziej spotyka się troskliwe matki i żony, tym bardziej światowej skali osobistości.

Być może spowodowane jest to słabiej postępującym rozwojem cywilizacyjnym i chęcią zdobycia pieniądza, niejednokrotnie wielkim kosztem. Chociaż Rosja jest ogromnym krajem bogatym w wiele zasobów naturalnych, nie jest w stanie wykorzystać swego potencjału. Możliwe, że z braku pieniędzy, wykształcenia i podtrzymywania zasad moralnych (co w Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, jest raczej przestrzegane) Rosjanki pozbywają się pohamowań tylko po to, żeby poziom życia zbliżyć do europejskiego.

W tym przypadku zmuszona jestem do nawiązania do prostytucji. Dużo daje do myślenia fakt, że wpisawszy słowo - Rosjanka - w wyszukiwarce inernetowej, w odpowiedzi otrzymamy szereg stron, na które dostęp mają osoby powyżej 18 roku życia.

Niepokojące jest to, że coraz młodsze Rosjanki , właściwie dzieci, zaczynają życie seksualne. Zapoczątkowane jest to już w szkole podstawowej.

W Polsce również spotyka się coraz częściej zjawisko przyspieszonej dorosłości u dzieci, ale na szczęście zanotowano o ponad 30% przypadków mniej niż w Rosji, na Ukrainie lub Białorusi. Wśród rosyjskiej młodzieży obiega opinia, że ? seks dla młodzieży szkół zaczyna być jak jedzenie czekoladowych batoników. Można je jeść zawsze i wszędzie?. A to właśnie już troszkę starsze dzieci, zaznajomione z tematem seksu zdecydowanie od strony praktycznej, wyjeżdżają za granicę, a tam seks staje się wykształceniem. To na terenie Polski spotyka się większość rosyjskich, w ogóle wschodnioeuropejskich prostytutek; nie odwrotnie. Zapytana Rosjanka: czy nie wstydzi się tego, co robi? - odpowiada, że nie wstyd jej zarabiać dużych pieniędzy. Gdzie podziały się granice moralności i czystego sumienia? Polkom pod tym względem jest jeszcze daleko do wyrównania rankingu zagubionych wartości, czego skutkiem moze być zbyt odważna komercyjność samej siebie.

Odwrotnie jest w kategorii wykształcenia. Polki są bardziej wykształcone, prowadzą bardziej upolitycznione życie, niekoniecznie na ławach Sejmu czy Senatu. Więcej Polek niż Rosjanek prowadzi własny biznes, są szefami międzynarodowych firm, są ekonomistami, prawnikami a jednocześnie matkami i żonami. Na terenie Rosji, szczególnie w małych miasteczkach, kobiety pozostają w cieniu i nawet nie marzą o podobnych osiągnięciach.

Polki i Rosjanki mają nieco podobną urodę. Często nasze narodowości są mylone, zwłaszcza za granicą. W tej dziedzinie, podobnie jak sportu, które to właśnie stały się otwartą drogą do przebicia, mogłybyśmy ze sobą konkurować. To natomiast oddzielna historia sportu i konkursów piękności.