PolskieMalzenstwo.org

Jak się ubierają polskie dziewczyny vs. jak się powinny ubierać

Kobiety na emigracji nie są według mnie takie same jak te mieszkające w Polsce. W Polsce jest inaczej, bo dziewczyny są bardziej wyzwolone, mogą się ubierać tak jak chcą i czują. Tutaj (w USA) te cechy są u nich w zaniku, to znaczy Polki bardzo szybko zatracają swoją kobiecą intuicję i podążają za tłumem. Amerykańskim tłumem oczywiście. Amerykanie nie dbają zbytnio o ubiór ani o to by ładnie wygładać, bo dla nich paroletnie jeansy i zeprana podkoszulka wystarczają by 'feel good'. Dla mnie jest to podejście zbyt luzackie, bo co jak co ale porządnie się ubrać / tym bardziej, że ubrania nie są tu zbyt drogie/ powinno być w ich interesie.

Ubiór kobiet

Polskie dziewczyny, co mnie zasmuca, szybko przyzwyczajają się do tych wyroków mody, dlatego nie jest dla mnie dziwne jak zobaczę swoją dawną znajomą ubraną w porozciągany dres i schodzone buty. Wydają się one być z tym happy, bo tutaj każdy powinien być happy by zaistnieć w społeczeństwie, ale jak się przyjrzę im przez pryzmat swoich młodzieńczych doświadczeń i przypomnę sobie te dziewczyny ubrane w mini spódniczki lub krótkie spodenki [jak w stylu techno]- jest mi jej (tej mojej koleżanki) żal. Tak, właśnie tak uważam, gdyż ten styl który przyjęła całkowicie do niej nie pasuje, bo jak radosna i młoda osoba ze znakomitą figurą może na sobie nosić porozciągane dresy z o numer za duża kolorową bluzą! Pleaase!

Polki są na tyle ładne (nawet te z *dolnej* grupy ładnych kobiet), że powinny zachować swój styl i nie nosić tych paskudnych podkoszulek i dresów!

Czasami mam okazję bycia w Kanadzie i tam jest na szczęście inaczej, bo bardziej jak w Europie. Dziewczyny na ulicach nie są tak wypasione jak w Stanach i można naprawdę w niektórych okolicach pooglądać niezłe damy. W sumie myślę (doszedłem do tego wniosku po około pięciu latach pobytu w USA), że co jak co, ale piękna i zmysłowości będę zawsze Europejczykom zazdrościł. Mam czasami dosyć tej murzyńskiej muzyki, trąbiącej na każdej nawet poważnej stacji radiowej. Gdyby nie Internet, człowiek nie miałby sposobności posłuchać dobrej muzyki, bo tutaj nie puszczają w ogóle europejskiej muzyki (przynajmniej na największych stacjach radiowych).

Kończąc chciałbym dodatkowo zauważyć i jeszcze raz skierować się do polskich dziewczyn, by nie poddawały się trendom typu [czym wygodniej, tym lepiej] i postarały się o więcej inwencji. Aha, zapomniałem dodać o tym, że dziewczyny wyglądają bardzo ładnie w szpilkach, których tutaj się praktycznie nie nosi! Nadchodzi wiosna, pogoda się robi ładna, więc dziewczyny - nie macie nic do stracenia, a na pewno macie dużo do pokazania i zaoferowania zatwardziałym kawalerom takim jak ja! Czego życzę sobie i Wam wszystkim.

Pozdrawiam cała Polonię w Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych i życzę wszystkim udanego roku i pielęgnowania swoich polskich gustów!