PolskieMalzenstwo.org

Panna młoda 'ze wschodu' czy panna młoda 'z zachodu'?

Przelotne przeszukiwanie internetu na temat kobiet ze wschodniej Europy obfituje w setki stron o małżeństwie. Wydaje się, że mężczyźni z krajów zachodnich preferują do małżeństwa kobiety ze wschodu, szczególnie z Polski i Rosji. Strony te są oparte głównie na "związkach przez pocztę" z umieszczonymi zdjęciami i krótkimi opisami "ofert".

Mimo woli nasuwa się pytanie: Dlaczego mężczyźni z zachodnich krajów wolą żenić się z kobietami ze wschodniej Europy?
Panna

Jedna ze stron podaje następujące powody: kobiety ze wschodu są znane z urody, Polki i inne wschodnio-europejskie kobiety są wykształcone i inteligentne, mają tradycyjne poglądy na rodzinę, młode kobiety są bardziej skłonne do małżeństwa, Rosjanki i Polki są dumne a faktu bycia kobietami i małżeństwo z obcokrajowcem oznacza życie pełne niespodzianek i uroków. Wszystkie te punkty są potwarzą dla kobiet z krajów zachodnich, gdyż można o nich powiedzieć dokładnie to samo.

Powód, dla którego zachodni mężczyźni wolą żenić się z kobietami ze wschodu, jak Polska, jest znacznie głębszy niż slogany używane na stronach internetowych. Najwyraźniej niezależność kobiet i poglądy feministyczne mają coś wspólnego z preferencjami mężczyzn z zachodu. Polskie kobiety bardzo różnią się pod tym względem od kobiet z zachodu w tym, że nie chcą one współzawodniczyć z mężczyznami. Wschodnie kobiety lubią troszczyć się o swoich mężów i pozwalają mężczyźnie opiekować się nimi. Ruch feministyczny nie zakorzenił się jeszcze we wschodniej Europie, toteż Polki nie obawiają się być kobiece i doceniają męskość swoich parnerów. Nie obawiają się one męskich tendencji postrzegania ich jako przedmiotów pożądania, wręcz przeciwnie lubią okazywać swoją kobiecość i seksapil.

Nie oznacza to, że kobiety z zachodu nie posiadają tych cech w ogóle. Implikuje to jednakże, iż kobiety ze wschodu są łatwiejsze do przewidzenia. Randki mogą być frustrujące, jak przekonuje jedna ze stron internetowych, ponieważ mężczyźna nie może być pewien czy dziewczyna umawia się z nim tylko aby sie dobrze bawić, czy też byłaby ona gotowa spędzić z nim resztę życia. Wiele nacisku w naszej kulturze kładzie się na założenie rodziny w pewnym wieku, więc niektórzy mężczyźni szukają polskich kobiet do małżeństwa z desperacji. Tak jak strona internetowa ze "związkami przez pocztę" sugeruje, łatwo jest znaleźć młodą żonę z Polski, a na zachodzie młoda i piękna żona jest oznaką wysokiego statusu społecznego.

Czy zachodni mężczyźni są tak niepewni swojej męskości i obawiają się niepowodzenia w poszukiwaniu żony we własnym kraju, że korzystają z emaila, aby poznać kobietę z innego kraju i innej kultury? Czy zachodnie kobiety naprawdę są takie odstraszające? Takie i podobne pytania rodzą się przy rozważaniu tego zagadnienia. Sedno sprawy tkwi w robieniu biznesu na "żonach przez pocztę", co sponsorują mężczyźni z zachodu. Czy sprawia to urok cudzoziemek? Czy mężczyźni są tak oczarowani kobietami z innych kultur? Osobiście myślę, że sprawa zamyka się na zaganieniach feminizmu i niezależności. Twierdzenie, że Polki i inne kobiety ze wschodu są najpiękniejsze jest absurdem (mimo, że Polki są w większości piękne i .......szczupłe). Ogólnie myślę, że kobiety z zachodu nie różnią się fizycznie do stopnia nieatrakcyjności w tej części świata. Toteż pozostaje tylko męska obawa przed nieznalezieniem miłości na zachodzie.

Kultura zachodnia także powinna być brana pod uwagę przy rozpatrywaniu tego tematu. Czy ta właśnie kultura doprowadziła mężczyzn do przeświadczenia o wyższości kobiet ze wschodu do tego stopnia, że gotowi są ożenić z którąś nawet bez uprzedniego jej spotkania? Czy nasza kultura przedstawia nas, kobiety z zachodu, jako żądne władzy? Apodyktyczne na tyle, aby nie cenić rodziny i być nieustannie natarczywymi żonami? Jeżeli powyższe założenia nie są właściwe, coś jest nie w porządku. Skłonność mężczyzn do poszukiwania materiału na żony w innych częściach świata jest coraz bardziej popularna, więc musi być jakiś powód po temu. Oczywiście mężczyźni mogą szukać miłości i akceptacji gdzie tylko zechcą, ale biorąc pod uwagę powody dla których to robią, myślę, że poszukują w niewłaściwych miejscach. Ale cóż, to tylko moja opinia!