PolskieMalzenstwo.org

Jak można stwierdzić czy mężczyzna jest dobrym "materiałem na męża"?

Jest to oczywiście pytanie tysiąclecia, które kobiety powtarzały sobie od wieków – na pewno od czasu kiedy podjęły odpowiedzialność za wybór własnego męża! Jak możesz wiedzieć, czy mężczyzna którego pokochałaś jest dobrym materiałem do małżeństwa? W rzeczy samej miłość i małżeństwo są dwiema bardzo różnymi zagadnieniami. Osobiste cechy które czynią mężczyznę wspaniałym kochankiem – uwaga którą obdarza swoją kobietę, umiejętność obdarowania jej tym czego ona sobie życzy, nie tylko w łóżku, i inne tego rodzaju cechy – są czymś innym niż te cechy, które robią z mężczyzny dobrego męża i ojca.

Materiał na męża

Niemniej jednak w rzeczy samej poniższe cechy są niezbędne by zdecydować czy poważnie brać pod uwagę mężczyznę jako dobrego długoterminowego partnera. Pierwszą ważną cechą jest oddanie. Czy ten mężczyzna jest zdolny do podjęcia zobowiązań? To znaczy, czy będzie przy Tobie na dobre i na złe? Czy był w stanie utrzymać tę samą pracę dłużej niż parę lat, czy zmienia prace co parę miesięcy? Czy utrzymuje długoletnie przyjaźnie, czy też zmienia przyjaciół jak rękawiczki? W jaki sposób wyraża się o swoich przeszłych związkach z kobietami, i jak one się zakończyły? Przeanalizuj rodzaje zobowiązań, jakie on podejmuje w stosunku do innych ludzi i sytuacji i przekonaj się czy ich dotrzymuje, aby przekonać się czy dotrzyma on swoich zobowiązań wobec Ciebie.

Drugą ważną cechą do rozpatrzenia jest osobista odpowiedzialność. Czy aby ten mężczyzna nie obwinia zawsze innych ludzi za niepowodzenia w swoim życiu? Czy jeżeli zepsuje mu się samochód, oskarża producenta, czy może sprawdza czy nie zapomniał wymienić oleju miesiąc temu? Jest to ważne, gdyż pomoże Ci stwierdzić jak dobrze i z jaką ochotą Twój przyszły mąż podejmie obowiązki związane z domem, czy będzie to opieka nad dziećmi, czy zagadnienia finansowe, czy też naprawy i utrzymanie sprzętu domowego.

Kolejną ważną cechą, która sprawia czy ktoś jest dobrym materiałem na małżeństwo jest wzgląd na innych ludzi. Czy pokazuje on pogardę innym ludziom za ich ludzkie błędy, czy ma dla nich wyrozumiałość? Jeśli nie potrafi on wyrażać się dobrze na temat innych ludzi, możesz być pewna, że będzie wrzeszczał na Ciebie gdy spóźnisz się z obiadem raz na sto dni. Z drugiej strony, jeśli mówi on życzliwie o innych ludziach i zawsze jest gotowy by pomóc przyjaciołom, możesz być pewna, że w dniu kiedy obiad będzie spóźniony, zapyta Cię czy wszystko jest w porządku i zaoferuje obiad w restauracji.

Oczywiście jest wiele innych cech, które sprawiają czy ktoś jest dobrym materiałem do małżeństwa, wliczając inteligencję, poczucie humoru, cierpliwość, itp. I jest ważnym, by spojrzeć poza te cechy charakteru, słowa i zachowania które są na powierzchni podczas randek, by przeanalizować głębsze i ważniejsze rzeczy. Mimo wszystko, rzeczy te będą wpływać na związek przez długie lata, kiedy będzie dochodzić do spięć i we dwoje będziecie musieli podejmować trudne decyzje. W czasie trwania małżeństwa wiele razy nie będziesz potrzebować wspaniałego kochanka, często dobry przyjaciel jest o wiele ważniejszy. Jeśli wiesz, że Twój mężczyzna jest dobrym kochankiem i dobrym przyjacielem, masz w rzeczy samej kogoś kto jest doskonałym materiałem na męża!