PolskieMalzenstwo.org

Ja i moja przyjaciόłka lubimy tego samego chłopaka. Jak to rozwiązać?

Na pierwszy rzut oka wydaje się to być bardzo łatwym problemem do rozwiązania: żadna z was z nim się nie zadaje. Mimo wszystko przyjaźnie są bardzo trudne do nawiązania i utrzymania, a mogą przetrwać nie jedną niespełnioną miłość, gdyż jest dużo ryb w oceanie. Niemniej jednak w danej sytuacji jest to dużo większy problem do rozwiązania z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze, racjonalne myślenie często przestaje istnieć w obliczu romantycznej i seksualnej miłości. Pewno, że logicznie wiesz, że twoja najlepsza przyjaciółka od dziesięciu lat jest o wiele bardziej wartościowa i powinna być brana pod uwagę bardziej niż ten mężczyzna którego poznałaś miesiąc temu! Ale czy ciągle o tym pamiętasz, gdy patrzysz mu głęboko w oczy? A czy ona o tym wie?

Ten sam chłopak

Drugim powodem dla którego sytuacja może być dosyć utrudniona jest fakt, że ten mężczyzna może okazać się twoją bratnią duszą – albo jej bratnią duszą. Tak, jest zawsze więcej ryb w oceanie, ale nie wszystkie są sobie równe! My wszyscy mamy konkretne osobowości, historię życiową, co lubimy a czego nie lubimy, cele, nadzieje i pragnienia i nie jest łatwo znaleźć kogoś kto pasuje do tego jak ulał. Toteż kiedy znajdziesz kogoś takiego, nie jest łatwo wyrzucić go spowrotem w morze mając pewność że znajdziesz kogoś podobnego.

Więc co możesz zrobić? Dziecinnym rozwiązaniem jest walczyć o tego mężczyznę, możliwie używając nieuczciwych taktyk, które odciągną jego uwagę od niej a przyciągną ją do Ciebie. Można łatwo manipulować sytuacją tak by była na twoją korzyść. Pamiętaj jednak, że jak raz zaczniesz, ona prawdopodobnie będzie robiła to samo i z całą pewnością stracisz przyjaciółkę.

Bardziej dojrzałym rozwiązaniem jest by pamiętać, że ten mężczyzna prawdopodobnie nie lubi was obu w takim samym stopniu! Z pewnością on też ma tutaj coś do powiedzenia. Więc może powinnyście obie pójść do niego i powiedzieć mu, że musi podjąc jakąś decyzję na wasz temat, bo nie możecie obydwie z nim się spotykać, gdyż to zniszczy waszą przyjaźń, która jest dla was ważna. Poza tym on nie powinien mieć wyobrażenia że może mieć dwie kobiety na raz, bo każda z was pragnie monogamicznego związku. Każcie mu wybrać, a zanim to zrobicie upewnijcie się, że jesteście w stanie poradzić sobie ze zranionymi uczuciami – mimo wszystko jedna z was nie będzie wybrana.

Możecie także chcieć zarządzić moratorium na temat wychodzenia na randki z tym facetem, po obu stronach. Znaczy to że żadna z was nie będzie umawiać się z nim przez pewien okres czasu. Może się okazać że nie zależy Ci tak bardzo na nim, a ona usycha z tęsknoty za nim dzień i noc. Jeśli tak się stanie, to problem jest łatwy do rozwiązania! Jeśli obie poznacie innych ludzi, to i lepiej dla wszystkich! A jeśli obie za nim usychacie z tęsknoty, poproście go jak wyżej, by wybrał jedną z was. W ostatecznym rozliczeniu kończy się na tym: niezależnie co czujesz w danej chwili, nie jest to warte by stracić przyjaźń.