PolskieMalzenstwo.org

Polskie kobiety i ich idealny mężczyzna

Kobieta jest dla mężczyzny niewyczerpanym źródłem niespodzianek i zagadek. Mówi się wręcz, że jesteśmy przedstawicielami dwóch różnych gatunków, pewien znany pisarz amerykański udowadniał wręcz, że pochodzimy z dwóch zupełnie różnych planet. Złośliwcy udowadniają, wręcz, że życie mężczyzny to nieustanne próby zrozumienia kobiet, zdobywaniu ich, spełnianiu ich kaprysów nieustannym zmienianiu się, aby w jak największym stopniu przybliżyć się do ich ideału mężczyzny. Można oczywiście dyskutowana na temat słuszności tej tezy, czy nie jest ona zbyt ogólna, czy dotyczy tylko pewnych kultur, a może wręcz określonych narodowości.

Ideał mężczyzny

Pod tym względem trzeba jednak przyznać, że w odniesieniu do Polski jest w niej dużo prawdy. Tak to jest, że biedni polscy mężczyźni zachodzą nieustannie w głowę w jakiż to sposób przypodobać się kobietom i utrafić na ich gusta. No, bo właśnie tak prawdę mówiąc, to, co cenią w mężczyznach polskie kobiety, jakimi cechami musi się wyróżniać,a by uznały go za mężczyznę idealnego?

No cóż nietrudno się domyśleć, że pytanie to do łatwych nie należy. OD razu nasuwa się na myśl stwierdzenie, że odpowiedzi jest pewnie tyle samo, ile kobiet żyje w naszym kraju. Każda z nich jest indywidualnością, więc trudno by się spodziewać ustalenia jakichkolwiek typów, które by można uznać za przysłowiowe pewniaki.

Z drugiej jednak strony, kiedy żartobliwie pytałem moje koleżanki o ich wymarzonego faceta, dość często w ich odpowiedziach przewijał się typ: wysokiego, krótkowłosego blondyna. Nie wgłębiając się w szczegóły można to uznać za pewnego rodzaju zawężenie grona potencjalnych kandydatów na idealnego mężczyznę polskiej kobiety.

Co jednak z charakterem i wnętrzem? Jak się przedstawia sprawa z tym, co taki mężczyzna powinien sobą reprezentować.? W celu ustalenia czegokolwiek na ten temat również skorzystałem z pomocy moich znajomych, które w dość krótki sposób opisały cechy, które one w samych mężczyznach cenią w sposób szczególny.

Jak się okazało same kobiety w różnorodny sposób odnoszą się do poszczególnych e a ich preferencje odnośnie mężczyzn w dużej mierze są determinowane przez ich usposobienie i podejście do życia.

Dla kobiet, które można określić mianem rozważnych największe znaczenie ma ogólno pojęte bezpieczeństwo. Jednym słowem ich ideałem mężczyzny są faceci, którzy potrafią przyszłej rodzinie zapewnić godny byt i odpowiednie zabezpieczenie materialne oraz wychowawcze. Podejście takie ma dość dużo wspólnego z materializmem, aczkolwiek jego podłoża szukać można w oczekiwaniach kobiet, które cenią w mężczyznach takie cechy jak: silny charakter, trzeźwy i zdroworozsądkowy umysł, stateczność i przewidywalność. Złośliwcy twierdza, że idealnym dla tej grupy kobiet jest życie wtedy, gdy maja: jaguara w garażu, konto w banku i męża w Stanach Zjednoczonym. Jak by na to oczywiście nie patrzył, nie można tego wszystkiego sprowadzać do posadzenia, że dla kobiet takich liczy się to, co mężczyzna ma w kieszeni, a nie to, co w sercu. Posadzenie takie było by zbyt daleko posuniętym uogólnieniem sprowadzającym role mężczyzny do finansowania zachcianek kobiety. Kobiety rozważne nie zawsze są materialistkami, one po prostu dążą do stabilizacji dla siebie i swojej przyszłej rodziny i w tej sytuacji ideałem tej grupy kobiet jest mężczyzna, który jest jej te stabilizacje i bezpieczeństwo zapewnić.

W odmienny sposób swojego idealnego mężczyznę widza kobiety romantyczne, kierujące się przede wszystkim sercem i uczuciami. One oczekują od mężczyzny przede wszystkim miłości, wierności i poświęcania uwagi. W tym względzie kobiety te kochają mężczyzn, którzy bez mrugnięcia okiem potrafią wysłuchać ich w potrzebie, mocno przytulić, pocieszyć, rozśmieszyć w chwilach smutku. Dla tych kobiet dużo mniejsze znaczenie ma to, co mężczyzna może i ofiarować i zapewnić w sensie materialnym, dużo większe zaś to, co może wnieść do ich życia w sensie stricte duchowym. Dla nich ideałem faceta jest mężczyzna, przy którym będą się czuły kochane, doceniane i rozumiane. W bardziej szczegółowym odniesieniu ich idealny mężczyzna będzie gotów zrobić dla nich wszystko, na przytuleniu począwszy a na śpiewaniu pod oknem przez siebie napisanych serenad skończywszy.

Wszystkie kobiety bez względu na to, jakich mężczyzn preferują, pragną takich mężczyzn, którzy będą zdolni do zaspokojenia ich potrzeb. Nie ma tu znaczenia, jakiego rodzaju są te potrzeby, ponieważ bez względu na to, czego dana kobieta oczekuje od swojego idealnego faceta, obdarzy ona oddaniem i miłością tylko tego, przy którym będzie czuła, że te jej potrzeby są zaspakajane.