PolskieMalzenstwo.org

Kiedy powinieniem się oświadczyć i w jaki sposób?

No i stało się! Spotkałeś kobietę swoich marzeń i chcesz się ożenić! Po pierwsze, gratulacje! Nie przytrafia się to co prawda rzadko, lecz to bardzo ekscytujące wydarzenie, więc życzymy ci dużo szczęścia, bogactwa oraz powodzenia. Po drugie jednak – czy jesteś pewien?

Kiedy się oświadczyć

To pytanie nie jest zadane w tym celu by ci cokolwiek utrudniać. Niezupełnie. Ma ono na celu sprawić, byś przemyślał czy nie popełniasz falstartu. Spodobał ci się pomysł, by się ożenić i wybrałeś pierwszą osobę, która spełnia twoje warunki? Prawdopodobnie jesteś już zmęczony randkowaniem i pragniesz stablizacji w życiu małżeńskim, a to jest pierwsza kobieta, która jest w stanie zaoferować ci tą stabilizację. Może twoja matka męczyła cię od lat, byś dał jej wnuki i sprawiła w końcu, że straciłeś cierpliwość i pragniesz ją uszczęśliwić, by w końcu dała ci spokój. Jeśli któryś z tych lub podobnych powodów jest ci bliski, zachęcam cię byś to jeszcze raz przemyślał. Małżeństwo z rozsądku to już przeszłość; dzisiaj otwiera się dla każdego wiele możliwości, nikt nie musi zgadzać się na cokolwiek co mu w partnerze nie odpowiada.

Jeśli, pomimo cienia wątpliwości jesteś pewien, że właśnie ta kobieta jest tą, obok której chcesz budzić się każdego ranka; jest tą którą będziesz kochał i szanował ponad wszystko przez resztę swojego życia, oraz jest tą, której szczęście znaczy dla ciebie więcej niż wszystko inne, to rzeczywiście jest czas by się oświadczyć. Nie przejmuj się tym jak długo się spotykaliście (chyba że mówimy o jednym szalonym weekendzie); nie przejmuj się obowiązującymi normami społecznymi co do tego jak związek powinien się rozwijać z jednego etepu do nastęnego; po prostu posłuchaj głosu w twojej głowie, sercu oraz duszy by odnaleźć odpowiedź.

Pytanie w jaki sposób się oświadczyć, to już kolejna historia. Oczywiście każdy pragnie by ten moment był tak niezwykły i wyjątkowy jak to tylko możliwe. Po pierwsze, pierścionek zaręczynowy w kieliszku od szampana to pomysł wykorzytywany już tyle razy, że aż wyświechtany. Jednak, bycie zbyt szalonym też nie jest dobrym pomysłem; nie każda kobieta chce by oświadczył się jej ktoś, kto właśnie wspiął się na jej okno w sypialni, lub napisał na niebie dymem z samolotu pytanie czy za niego wyjdzie. Pierwsza rzecz jaką musisz rozważyć to osobowość twojej kobiety; druga sprawa to twoja własna osobowość; i trzecia to możliwość (jednak mało prawdopodobna), że ona nie przyjmie twoich oświadczyn. W odniesieniu do tej ostatniej możliwości, będzie mądrzej by oświadczyć się na osobności, żeby zminimalizować możliwy dyskomfort, dla ciebie lub was obojga.

Czy ona lubi sport lub inne zajęcia rekreacyjne? Prawdopodobnie owinięcie piłki tenisowej kawałkiem papieru z napisem "wyjdziesz za mnie?" i wrzucenie jej do salonu, gdzie ona siedzi może być zabawnym, sportowym pomysłem. Jeśli ona jest romantyczką, padnięcie na kolana podczas spaceru o północy, na plaży może zadziałać. Jeśli ona jest zatwardziałą tradycjonalistką, powinieneś raczej najpierw spytać jej ojca. Cokolwiek zdecydujesz, pamiętaj że samo to pytanie jest naprawdę ważną sprawą i oferuje wystarczająco dużo ładunku emocjonalnego; więc jak je zadasz, to już sprawa drugorzędna. Miej po prostu wiarę i zaplanuj coś uroczego, tak byście oboje w nadchodzących latach mogli wracać do tego momentu szczęśliwi.