PolskieMalzenstwo.org

Czy powinno mi to sprawiać różnicę, że mężczyzna którego pokochałam nie jest Polakiem? Jak zdecydować.

Jest to kolejne zagadnienie, które wydaje się łatwe na pierwszy rzut oka, ale po głębszym przemyśleniu nie jest. W pierwszej chwili z wielu powodów możliwość dostosowania się jest łatwa. Mimo wszystko kochasz tego mężczyznę! Trudno jest pożegnać miłość – szczególnie nową miłość – z powodu czegoś, co nie przedstawia się jako coś ważnego. Dodatkowo lubimy uważać się za tolerancyjnych, niedyskryminujących ludźmi, którzy pojawiają się w naszym życiu, toteż nie chcemy myśleć o sobie jako o kimś dyskwalifikującym nową miłość tylko dlatego że on urodził się w innym kraju.

Polak czy obcokrajowiec

Ale zanim pospieszysz w tę nową znajomość z obcokrajowcem powinnaś to dokładnie przemyśleć, by zdecydować czy to rzeczywiście będzie to dla Ciebie dobre. Pierwsza rzecz którą musisz wziąć pod uwagę jest fakt, że to błogie uczucie bycia zakochaną przeminie z czasem. Jeśli będziesz miała szczęście, przemieni się ono w spokojny, długi, wolno-płonący płomień trwający przez długie lata. Znaczy to, że będziecie spędzać więcej czasu rozmawiając przy obiednim stole niż w innych pokojach. Podczas tych rozmów stopniowo odkrywać będziesz, że ten mężczyzna nie dzieli twojej perspektywy, to znaczy nie dzieli doświadczeń podobnych do twoich, więc nie posiada domniemanego zrozumienia wielu rzeczy które są oczywiste dla polskiego mężczyzny.

Może ci to wcale nie przeszkadzać! Dla niektórych ludzi taka sytuacja dodaje życiu ciągłego smaku i koloru. Z drugiej strony nie będziesz mogła liczyć na automatyczne zrozumienie, tych “wiedzących” uśmiechów, wewnętrznych dowcipów, które byłyby częścią życia z mężczyzną o takim samym pochodzeniu. Więc musisz zdecydować czy to jest dla ciebie istotne.

Kolejną rzeczą do zbadania w sobie samej jest pytanie, czy rzeczywiście dyskryminujesz, jeśli zdecydujesz dzielić swoje życie i miłość z Polakiem. Czasami taka decyzja może wynikać z myśli i uczuć które nie są wskazane, na przykład przekonanie, iż polscy ludzie są lepsi niż inni, lub coś w tym rodzaju. W większości wypadków taka decyzja nie jest jednak bigoteryjna! Po prostu pragniesz wspólnego języka ze swoim partnerem życiowym, nie myślisz nic negatywnego na temat innych ludzi, zwyczajnie chcesz dzielić podobne doświadczenia ze swoim mężem.

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz że chcesz pokochać Polaka, a jesteś właśnie zakochana w mężczyźnie, który nim nie jest, to czas na szybką reakcję. Mimo wszystko nie chcesz go przecież zwodzić i trzymać w zawieszeniu. Czas na szczerość, by mu powiedzieć, że mimo jego uroku nie jest on właściwym człowiekiem dla ciebie. Mając to poza sobą, uważaj by nie popełnić tego samego błędu – umawiaj się tylko z polskimi mężczyznami i wszystko będzie dobrze!