PolskieMalzenstwo.org

Myślę że go lubię, ale on ma byłą żonę i dzieci – co mam robić?

Na początku może się to wydawać łatwym zagadnieniem, niemniej jednak wymagającym gruntownego przemyślenia i analizy samej siebie zanim ktoś może wypowiedzieć się na ten temat. Na pierwszy rzut oka, może Ci się wydawać, że to nie jest żaden problem!! Każdy ma przeszłość i niektórzy rzeczywiście się rozwodzą. Może nie jest to idealne i może nie po Twojej myśli ze względów religijnych lub z innych powodów, lecz rzeczy mogą się wydarzyć i nikt nie chce przekreślać ludzi ze względu na ich przeszłość. Na dodatek może nie jesteś osobą zazdrosną i doskonale rozumiesz, że Twój wybranek był wcześniej zakochany w kimś innym (tak jak prawdopodobnie i Ty sama!) i nawet rozumiesz, że będzie on chciał spędzać czas z jego dziećmi. W rzeczy samej – może je już poznałaś i nawet polubiłaś.

Żonaty facet

Niemniej jednak, mimo że wszystko to może być prawdą, ważne jest by zastanowić się głębiej nad tym zagadnieniem zanim podejmie się decyzję, że wszystko jest w porządku. Po pierwsze, załóżmy że Ty i ten mężczyzna się pobierzecie. Dzieci z poprzedniego małżeństwa mogą mieć trudność w zaakceptowaniu nowej żony – kobiety która nie jest ich matką, jako przykład do naśladowania, pomijając nawet jako kogoś kto może im stawiać wymagania w ich własnym życiu. Toteż, jeśli te dzieci będą mieszkać z wami przez dłuższy czas, koniecznością jest by natychmiast zacząć rozwijać z nimi relacje, które będą szczere. Nie chcesz być znienawidzoną “macochą”! I na pewno nie chcesz, aby to stanęło między Tobą a Twoim przyszłym mężem, czy też Tobą i Twoimi przyszłymi dziećmi.

Po drugie, roztropnie jest zbadać jak bardzo Twojemu przyszłemu mężowi może wciąż zależeć na jego poprzedniej żonie. Niektórzy ludzie rozwiązują swoje przeszłe problemy i dochodzą do pokojowej akceptacji końca swojej miłości i małżeństwa, zdrowo przechodząc w przyszłość. Są w stanie tak zrobić, bo albo są wystarczająco dojrzali, albo mając dzieci uważają, że tak jest najlepiej. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, nie masz się czym zbytnio zamartwiać – możesz nawet mieć nadzieję na stosunkowo przyjazną znajomość z poprzednią żoną! Niestety w przypadku kiedy poprzednie małżeństwo nie zakończyło się dobrze, a Twój mężczyzna ma uczucia wobec tamtej kobiety których nie był w stanie uporządkować, albo ona jest ciągle przywiązana i nie umie rozwiązać swojej sytuacji – jeśli którakolwiek z tych rzeczy jest prawdą, będziesz musiała powiedzieć swojemu kawalerowi, żeby popracował nad nimi zanim zgodzisz się na następny krok. Bądź pewna, że jeżeli on nie potrafi uporządkować rzeczy z jego poprzednią żoną, to będą one miały wpływ na Twoje relacje z nim teraz i później w sposób, którego nawet nie możesz sobie wyobrazić. Będzie to powodować nieustanne konflikty, a tego z całą pewnością nie chcesz.

Na koniec, zakładając że kwestie poprzedniej żony i dzieci są rozwiązane, spójrz głębiej w swoje własne wnętrze, by zdecydować jak bardzo zazdrosną osobą tak naprawdę jesteś. Jest dosyć typowym fakt, że nasze przekonania nie są wyryte w kamieniu dopóki nie są przetestowane. Czy aby na pewno będziesz rozumieć, kiedy on będzie spędział czasami całą sobotę z jego dziećmi, a nie z Tobą? Czy na pewno będziesz obojętna, jeśli on pojedzie po dzieci do domu ich matki i wstąpi przy okazji na kawę? Jeśli tak, to wszystko będzie dobrze! Jeśli nie, powinnaś popracować nad swoimi tendencjami do zazdrości teraz, gdyż później będą Cię one z całą pewnością gnębiły.